KRILL OIL ..

KRILL OIL

nejčistší a nejzdravější olej, který je skvělým doplňkem ke stravě psů všech věkových kategorií. A co je Kryll ? – jedinečný, mořský korýš, který obývá nejčistší vody na Zemi – Antarktické vody, které jsou mimo dosah průmyslových zón. Krillový olej obsahuje řadu látek podporujících zdraví, proto je velmi cennou součástí stravy. Doporučuje se zejména sportovním a pracovním psům, zástupcům plemen předurčených k onemocněním srdečního svalu, jedincům s problémy s imunitou, onemocněním jater a ledvin, náchylným k alergiím a v případech neurodegenerativních onemocnění. Vzhledem k protizánětlivému účinku se přípravek doporučuje také v případech zánětu kůže a osteoartrózy.

Obsahem kapslí je antarktický krilinový olej Euphausia superba, který je zdrojem EPA a DHA kyselin ve formě fosfolipidů a silného antioxidantu astaxanthin. Tato kombinace zajišťuje velmi vysokou biologickou dostupnost a účinnost.  Kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA) patří do skupiny esenciálních mastných kyselin (EFA) ze skupiny omega 3. Tyto dvě mastné kyseliny hrají klíčovou roli ve vývoji a správném fungování nervového systému. Vykazují silný protizánětlivý účinek. Podporují léčbu osteoartrózy a účinně zmírňují příznaky kožních onemocnění, které se způsobují svědění. Pozitivně ovlivňují práci srdce a oběhového systému. Podporují práci imunitního systému.

Fosfolipidy – jsou důležitou složkou buněčné membrány. Jsou zvláště důležité pro játra, protože hepatocyty tvoří až 65% fosfolipidů. Fosfolipidy inhibují fibrózu v játrech a podílejí se na trávení tuků a vstřebávání vitaminů v nich obsažených. Suplementace fosfolipidů účinně podporuje regeneraci jater. 

Astaxanthin – barvivo, které způsobuje červenou barvu krillového oleje, je také jedním z nejsilnějších antioxidantů. Neutralizuje toxiny a váže volné radikály, které poškozují buňky těla. Podporuje správné fungování oka. Zvyšuje produkci lymfocytů, které podporují imunitní systém. Uklidňuje zánět v těle a urychluje regeneraci tkání. Hydratuje pokožku, dodává jí hladkost a pružnost.